Ali Kemal Kepenek

15 Ağustos 2001 günü anısına…

“Türkiye saati ile 18:22’de çadırdayız. 4 bin 600 metredeyiz. sırtıma batan taş ve nefes almakta zorlanmaktan başka bir problem yok. Kamp yeri korkularımı artırıyor. Üstümüzde buzdolabı büyüklüğünde kayalar buzulda eğik şekilde duruyor. Bugün yorulduk. 4 bin 600’e kamp yüküyle çıktık. Ama domates çorbası ve makarna işi düzeltti. Açıkçası korkularım var ama inşallah zirveye ulaşacağız. Bugün zirveden dönen bitmiş insanları gördükçe ölümün bu kadar yakın olması ürkütüyor beni. Sabah 05.30’da zirveye gideceğiz. Zirve sürekli kapatıyor. Hiç açmıyor. kendime ve ekibe güveniyorum. Çok iyiyiz. Seni ve dağları çok seviyorum.

Elbruz Dağı, 2001″ 


[YAZI] Elbruz’a Bir Dost Bıraktık – Ersan BAŞAR

[YAZI] Direktaş Kuzey Diagonal Rotası – Ali Kemal KEPENEK


Hatıra Defteri 2001-2003

Serdar ve Oya GÜLSÖKEN
23rd Ağustos 2001 09:17:33 PM
Henüz birkaç hafta önce Oce köyünde tanıştığımız ve çok sevdiğimiz sevgili Ali’nin kaybı bizleri fazlasıyla uzdu. Ne yazık ki insanın elinden ailesine ve sizlere sabır ve başsağlığı dilemekten başka bir şey gelmiyor.

Serdar GÜLSÖKEN
ORDOS DK


Mahir KÖROĞLU
24th Ağustos 2001 07:59:31 AM
Sevgili arkadaşımız Ali’nin olumu hepimizi derinden yaraladı ailesine ve dağcı arkadaşlarına başsağlığı diliyorum. Camiamız için büyük bir kayıp böyle olayların bir daha yaşanmamasını diliyorum…
Mahir KÖROĞLU
Gaziantep Üniversitesi Dağcılık Topluluğu


Taner DOĞAN-GÜDAT
24th Ağustos 2001 08:09:11 AM
Dağcı dostumuzun aramızdan bu şekilde ayrılmasına gerçekten çok üzüldük. Dağcıya son selamımızı dağlardan vereceğiz!

HOŞÇAKAL …


KOÜDAK
26th Ağustos 2001 03:32:03 AM
Ali ve KTÜDAKS’ın diğer üyeleriyle Kasım 2000 de Ankara’da yapılan Avrupa Gençlik Festivali Bilgi Fuarı’nda tanışmış ve dağlarda görüşmek üzere diye ayrılmıştık.
Haber bizi çok üzdü. Umarız böyle kötü günler olmadan dağlarda görüşürüz. BAŞINIZ SAĞOLSUN

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜ


Ediz EVGEN
26th Ağustos 2001 10:02:58 PM
Ali ile TDF kampların da tanışmıştım sevecen uyumlu kişiliğe sahip hocalarımızdandı. Ailesine baş sağlığı diliyorum.


Emre YAŞAR
27th Ağustos 2001 12:58:35 PM
Çok sevdiğimiz arkadaşımızın kaybından duyduğumuz acıyı hala içimizde tüm dayanılmazlığıyla hissetmekteyiz. Belki acımızı bir nebze olsun hafifletmek için, belki de Ali’ye O’nu unutmayacağımızı gösterebilmek için bir şeyler yapmak amacındayız. Ali’nin KTUDAKS başkanlığı yaptığı 2000-2001 döneminin sonunda çıkarmayı hedeflediğimiz, ancak çeşitli aksiliklerden ötürü çıkaramadığımız KTÜDAKS dergisini, önümüzdeki dönem Ali Kemal KEPENEK-Özel Sayısı olarak çıkarmayı planlıyoruz. Bu bağlamda sizlerin her türlü destek ve düşüncelerinizi bekliyoruz. Daha da önemlisi, bu anı defterine yazdığınız veya yazacağınız yazıları hiçbir değişiklik yapmadan çıkaracağımız dergide yayımlamak istiyoruz. Yeterli hassasiyeti göstermenizi rica ediyorum. Teşekkür ediyorum.
KTÜDAKS Basın Yayın ve Enformasyon Sorumlusu-Emre YAŞAR


Ersan BAŞAR
28th Ağustos 2001 03:52:21 AM
Heyyy gidi Ali,
Ne konuşmuştuk seninle buradan inip gelecek yıl için Pamir’e olacak yolculuğu konuşmuştuk. Para işleri tamam demiştik bu iş bu kadar demiştik… 7000’liklerde olacak demiştik. O ne güzel gemi yolculu idi güldük ağlarcasına güldük o anda anlamadık ne güzel demiştik… Hep bir şeyleri unutmuşuz hep. Kulağıma fısıldadığın o sözler hep kulağımda şimşekler gibi çakıyor. Erken oldu Ali. Elbruz’da sensiz biz ne yaparız Ali. Bu kadar erken olmamalıydı Ali…


Meral ve Bülent ÖZTARHAN
29th Ağustos 2001 02:37:55 AM
Sevgili Ali,
Seni kaybetmeden 7 gün önce ilk kez yaylalara çıkacağımızı duyunca “Kesin gidin, dağları çok seveceksiniz, hep gitmek isteyeceksiniz.” demiştin. Artık bizde dağları neden bu kadar sevdiğini anlayabiliyoruz.
Seni hep özlemle anacağız.


Sedat SEÇKİNCAN
29th Ağustos 2001 08:20:50 AM
Benim hocam ve abimdi sadece 1 sene paylaştık belki ama çok şey öğrendik dağcılığın yanı sıra hayat dersleri de aldık eğlenceli ve çok güzel bir seneydi başımız sağ olsun.
Sedat Seçkincan 1.grup


Lale KEPENEK
29th Ağustos 2001 10:20:39 PM
Canım ALİŞİM! Senin için endişelendiğimde hep bana “halacım üzülme, çok sevdiğim bir işi yaparken öleceğim ve çok mutlu öleceğim” derdin. İstediğin şekilde ve mutlu bir şekilde aramızdan ayrıldığını düşünüp teselli bulmaya çalışıyorum.
Seni çok seviyor ve çok özlüyorum.


Nergiz ÖZAYTEKİN
30th Ağustos 2001 12:48:47 AM
Canım sevgilim biliyorum ki çok mutlusun hep istediğin şekilde istediğin yerde ayrıldın aramızdan. Ama bizi bu kadar erken bırakmamalıydın. Seni bu dünyadaki her şeyden daha çok seviyorum kocaman sarılıp öpüyorum sevgilim. Çok ama çok özlüyorum seni ve biliyorum ki hep bizimlesin aşkım…


Pelin ALTAY
31st Ağustos 2001 07:43:17 AM
ali….
15 senedir tanıdığım arkadaşım, kardeşim, kuzenim… bu uzun yıllar boyunca senle hiç resmim olmamıştı ama bu sene resmimiz oldu (agiş voleybol takım resmi. Oce) bu sene cep numaranı aldım, gariptir ali… senle en son bağlantımız doğum gününde yolladığımız mesajdı sana söz vermiştik maçı alıcaz diye ama olmadı. İşte sana son anlatacaklarım bunlar ama söz seneye agişi güçlendirip senin için şampiyon olucaz.. Tek tesellim istediğin yerdeydinnn!


Yadigar-Cengiz ALTAY
31st Ağustos 2001 10:37:03 AM
İnsanoğlu doğar gelişir, hayalinde birtakım güzellikleri tasarlar. Ali yeğenimizde dağcılığı şiar edinmiş, çok sevmiş.
Daha yükseklere tırmandıkça yazılarında ve yaptıklarında mutlu olduğunu anladık. Kader bir gün Ali’yi bu vesileyle aramızdan çekip aldı, sevgili yeğenimiz Ali ye elimizden tanrıdan rahmet dilemekten başka bir şey gelmiyor…


Pelin ALTAY
31st Ağustos 2001 10:57:31 AM
Kafam o kadar karışık ki Ali, kendi takımım adını bile unutup rakip takımın adını yazmışım bu düzeltmeyi yapmalıyım. Çünkü bizim takımımızın adı KEVİ.


Serdar SÖNMEZ
31st Ağustos 2001 12:00:11 PM
Her yaşadığımdan öğrendiğim bir şeyler var gibi bir söz vardır ya ben bu olaydan bir şey çıkaramadım. Bir ölüm, çok güzel bir yerde, zirve dönüşünde çok mutlu bir zamanda, bir dağcı için tamda istenilen bir biçimde ama bu kadar genç bir yaşta olmamalıydı. İlk ve son defa bizi hayal kırıklığına uğrattın alacağın olsun…


Okyar ALAT- İbrahim AKÇAY
01st Eylül 2001 12:28:10 AM
Canım kardeşim, bu şekilde bizi bırakman çok acı seni çok özlüyor ve seviyorum.biz olduğumuz sürece sende kalbimizdesin. Elbet görüşeceğiz… oki

Sevgili kardeşim, bana hep derdin askere gitme diye. Keşke gitmeseydim. Seni hiçbir zaman unutmayacağım. Çünkü her zaman ve her yaptığım tırmanışta benden daha yukarılarda olacaksın ve ben sana ulaşmak için devamlı tırmanacağım. Eminim sende bunu isterdin. Seni çok özledik. Bir gün elbet görüşeceğiz… ibo


Bülent KOÇER
01st Eylül 2001 01:31:45 AM
Çok sevdiğimiz alimizi çok sevdiğimiz dağlarda kaybetmek… Ve çok ama çok erken. Seni asla unutmayacağız. Biz tırmandıkça sen zirvelerde olacaksın.


Burak GÜNER
01st Eylül 2001 02:15:27 AM
Şu anda bile bu yazıyı yazarken bunca şeyin olmadığını düşünüyorum. Hepimiz uzun ama çok uzun bi rüyadayız.ve ALİ bu rüyada bize şaka yapıyor. Sınırlı olmayan zamanda, sınırlı olmayan mekânda sana sonsuz huzur diliyorum. Elimizde bi dilek hakkımız olsaydı onun yeniden aramıza dönmesini dilemek herhalde onun bize verdiklerini ancak karşılayabilirdi.


Eda Şeyma KEPENEK
01st Eylül 2001 08:36:12 AM
Alim, Canım kardeşim, Bitanem…
Seni kaybettik, toprağa verdik, sonrada bunu kabullendik. Şimdi bize kalan resimlerin, video görüntülerin ve anılar …
Bütün bunlara inanamıyorum, inanmak istemiyorum. Dağlar seni bize çok gördü.
Artık bana kim ‘ Şu gömleğe bi ütü (vursana:))’ diyecek bilmiyorum, kim ‘Şeyma bu gömlekle bu pantolon uymuş mu?’ diyecek bilmiyorum, sensiz hayat nasıl sürecek hiç bilmiyorum.
Her şeyi çok güzel yaptın ama bu olmadı Aliş…
Sensiz her şey eksik, tek tesellimiz istediğin yerde ve istediğin şekilde aramızdan ayrılmış olman…

Seni çok seviyorum ve çok özlüyorum.


Emre YAŞAR
01st Eylül 2001 10:20:09 AM
“Emre, biraz daha para bul, Elbruz’a gel. Bu büyük bir fırsat.” demiştin. Büyük fırsat dediğin yurt dışında zorlu bir zirve yapmak değil miydi? Yoksa fırsat dediğin avcumuzun içinden apansızsa kayıp gidişine acizce şahitlik etmemiz miydi?.. Kahrolası yelken kayanın solundaki bacayı bulamayınca, “dağ yerinde duruyor, bir dahaki sefere buluruz” dememiş miydik? Dağ yerinde duruyor Ali, sen…
Yoksa zirvede bizi mi bekliyorsun Ali?


Burak ONUR
01st Eylül 2001 10:15:00 PM
Seni hep dağlarda bildik ve sen o dağlardan bir türlü geri gelmedin. İstediğin bir yerde istediğin şekilde ayrıldın aniden aramızdan ve belki de senin istediğin oldu ama bizim istediğimiz bu değildi.


Gökhan KEPENEK
01st Eylül 2001 10:58:51 PM
Tüm dağcılık camiasının başı sağ olsun.


Ece KEPENEK
02nd Eylül 2001 09:14:00 AM
Sevgili kuzenim Ali,
İki üç hafta önce yaşadığım birkaç gün bana bir rüya gibi geliyor ya da bir film. Sanki o günleri ben yaşamamışım, başka biri yaşamış ve ben de bunları izleyen bir seyirciyi. Neden biliyor musun? Çünkü bu olanlar hiç inanılır şeyler değil.
Sen bizi terk edip gittin. Bize çok büyük acılar bıraktın. Belki sen mutlusundur. İstediğin yerde istediğin ve çok sevdiğin bir işi yaparken ayrıldın bizden. Ama bu ayrılışın senin istediğin zamandan olduğunu sanmıyorum. Bu kadar erken olmamalıydı Ali. Yaşanacak çok günlerin, zirve yapacağın çok dağlar vardı.
Böyle güzel bir hayat bırakılıp gidilmezdi. Ali söylesene bizi nasıl bırakıp gittin. Söyleyin bana biz bunları hakkedecek ne yaptık. Hayatımızın geri kalanında hep bir parçamız eksik olarak yaşayacağız. Çünkü biz en değerli parçalarımızdan birini kaybettik. Seni kaybettik Ali.
Aynı şehirde olmamıza rağmen çok fazla görüşemezdik. Çünkü sen hep dağlardaydın. Eminim şimdi de dağlardasındır. Ben seni hep dağlarda bileceğim ve bir gün o gülen gözlerinle geri dönmeni bekleyeceğim.
Sen bize uzak olduğun kadar yakınımızdasın, hep yanımızdasın.
Seni çok seviyorum ve çok özlüyorum.


Eski bir dağcı
03rd Eylül 2001 01:26:09 AM
Dingin gökyüzü, puslu, gizemli rüzgârın uğultusu üzerinde bir hafiflik. Yer ve gök karışmış, ufuk çizgisi alabildiğine mavi…
Sen şu an üzerindesin. Zorlu bir tırmanışın sonunda zafer gülüşü yüzünde…Başın dik, gözlerinde parıltılar…
Sadece boyut değiştirdiğini biliyoruz. Mutlu ol orada.

Sevgili Ali; Seninle bir kez karşılaşmıştık iki yıl kadar önce. Dağcıların bir araya gelince konuşacak ve paylaşacak pek çok şeyleri vardır. Macera ve anılarla dolu sohbetin keyfini yaşamıştık o gün, ben eski ve sen pırıl pırıl genç bir dağcı olarak…
Güzel bir anı benim için. Seni unutmayacağım.


Murat YAVUZ
03rd Eylül 2001 06:36:29 AM
Ali kardeşimi tanımıyorum ama Bir dağcımızı böyle yitirmek beni derinden yaraladı. Allahtan kendisine rahmet yakınlarına sabır diliyorum. Hepimizin başı sağ olsun.


Nur HASANOĞLU
04th Eylül 2001 01:05:22 AM
Sevgili Ali,
Bir eğitmen, bir hoca ve bir arkadaş olmayı başardığın için mi yoksa senin yaydığın enerjiden dolayı mı bilmiyorum ama hepimiz için özeldin.
Demirkazık zirveleri gerçekleşemeyince “siz yeter ki dağları sevin, sizinle daha çoook zirve yapacağız.” demiştin.
Yapılacak onca zirve varken bu gidiş çok erken oldu Ali…Seninle geçirdiğim bir yıl ve senden öğrendiğim her şey için teşekkürler…


Emek Barış KEPENEK
04th Eylül 2001 01:24:32 AM
Saklı bir sevdadır dağlar
Büyülü bir aşk sanki
Öylesine bir mutluluk ne söylesek az
Kapıldın gidiyordun bu sevda denizinde

Aştıkça o zirveleri
Kaybettiği oyuncağını bulan bir çocuk edasıyla
Gülerdi gözlerin

Şimdi yine zirvelerdesin
Yine okyanuslara sığmaz yüreğinle
Dağlara sığmaz sevdan ile
Bizlere bakıyorsun

Her zaman kalbimizde yaşayacaksın…


Özgür KEPENEK
04th Eylül 2001 10:26:18 AM
SEVGİLİ ALİ,
Belki sen hayal ettiğin bir sonu hayal ettiğin bir şekilde ama çok erken yaşadın. Geride kalanlara ise hayal bile edemeyecekleri bir acı bıraktın. Kalanlara sabır sana ise hep zirvede, nur içinde yatmanı nasip etmesini diliyorum Allah’tan.


Cenk COŞKUN
07th Eylül 2001 10:00:19 AM
Beraber eğitim aldığım, beraber tırmanışlar yaptığım ve beraber eğitim verdiğim sevgili ALİ tıpkı seni tanıyan herkes gibi bu acı haberine inanasım gelmiyor.
Dağlarda görüşmek üzere çünkü sen hep oralarda olacaksın.
Seni unutmayacağım…


Mustafa TEKİN
07th Eylül 2001 11:29:15 AM
Ali ile TDF eğitmen eğitimi kampındaydık(Erzurum’da) basket oynarken parmağını kırmıştı ve bizi 7 gün tribünden izlemişti…
Seni unutmayacağız ALİ ailene Allah sabır versin…


Ferda
07th Eylül 2001 08:28:25 PM
ALİ,
Dost anlamında samimi değildik belki ama gönül verdiğimiz ortak bir şeyimiz vardı hepinizle olduğu gibi. Ali deyince aklıma gelen ilk görüntü eğitim esnasında en önde oturuşu, not alışı ve ağzınızdan çıkacak her kelimeyi daha söyleyemeden alma telaşesi, sevgisi… Benim eğitim sorumlusu olduğum donemde o daha ilk yılındaydı. Kola adımını attığı günden beri çok iyi bir dağcı olacağı o denli belliydi ki. Bizler için ALİ, daha o günlerde kolun başkan adayıydı. Belki bunu biliyorduk ama onu bu denli erken kaybedeceğimizi değil…

Unutulmayacağın o denli aşikâr ki…


Yıldırım Beyazıt ÖZTÜRK
10th Eylül 2001 12:11:34 AM
Çok sevdiğimiz arkadaşımız Ali’yi kayıp etmek gerçekten bizi derinden yaraladı.
Ailene ve dostlarına Allah sabır versin.


Umut ÇETİN
10th Eylül 2001 05:40:50 AM
Bazı şeyleri söylemek, hissettiklerimi yazabilmek için kendimi çok güçsüz hissediyorum şimdi. Artık olmayacağını bilmek çok acı arkadaşım. Nur içinde yat.


Özlem KAHRAMAN
10th Eylül 2001 10:16:18 AM
Bazen bazı şeyleri kabullenmek çok zordur ama her zaman önemli olan zoru başarmaktır derler…Zor başarılır fakat imkânsız gerçekleştirebilir mi? Gerçekten hiçbir şey imkânsız değil midir? Tüm bu sorularımın cevabını eğer bir gün birileri seni unutursa alacağım…


Bünyamin USTA
10th Eylül 2001 10:27:30 AM
Ali Kemal KEPENEK ile ilk ciddi faaliyetimdi ELBURS tırmanışı ama tanışmamız çok daha öncelere uzanıyor ta ki Ali’nin lise yıllarına.
Bütün faaliyet boyunca hep Alin arkasındaydım zirveye kol kola çıktık. Bu mutluluğu doyasıya kutlayamadan Ali’yi zirvelerde bıraktık.
Bundan sonraki bütün zirvelere daha bi gayretli, daha bi özlemle çıkacağım çünkü ALİ HEP ORADA OLACAK.
SENİ HİÇ UNUTMAYACAĞIM EFSANE ÇOCUK.


Selim
11th Eylül 2001 04:35:26 AM
Senin gibi mükemmel bir dağcının ulaşabileceği en kutsal nokta belki bu. Kim bilir çok huzurlusun belki oralarda ama geride bizleri bıraktın. Hiç hesapta yoktu bu gidiş. Seni hep önde ve kendinden emin gerçek bir dağcı olarak hatırlayacağım. Bana çok şey öğrettin ALİ seni unutmayacağım. Ve elbet gittiğim zirvelerde seni bulacağım, arayacağım… Biz dağları sevdikçe ve dağlara gittikçe yüreğimizde olacaksın.
SENİ UNUTAMAYIZ BAŞKANIM.


Erhan
12th Eylül 2001 01:19:39 AM
Huzur içinde yat…12th Eylül 2001 07:23:07 AM
Ortağım sen gideli çok olmadı belki ama inan bana seni tanıyan herkes çok özledi seni. Beraber birçok planımız vardı, daha çok tırmanışlar yapacaktık…şimdi bana herkes devam edip etmeyeceğimi soruyor ben ise bilmiyorum diyorum, sen olsan ne yapmamı isterdin?
Ne olursa olsun bundan sonrası artık hiç anlamlı olmayacak benim için!


Dilem ERSİN
13th Eylül 2001 11:12:49 AM
Canım Alim, Meleğim…
Senden kilometrelerce uzaktaydım ama biliyordum ki hep çok yakındık. En büyük sevdandı dağlara tırmanmak; 7 sene önce bir mektubunda yazmıştın. Temiz ve güzel ruhun yükseklerde kaldı şimdi, hiç inmeyecek.

Hiçbir zaman sahip olamadığım bir kardeşin sıcaklığını vermiştin bana ve sana buralardan seslenmek çok acı veriyor.

Canım kardeşim,” ballilerin en ballisi” bana yazdığın mektupların son cümleleriyle veda ediyorum sana, aslında gidisine hala inanamamış ve alışamamışken:” senin gidişinle çok şey değişti, seni çok seviyorum, seni çok özlüyorum.”


GİZEM
14th Eylül 2001 01:51:20 AM
Canım arkadaşım nerelere gittin? Geride o kadar çok gözü yaşlı sevenlerini bıraktın ki. Hani bana Nergizle bizden çok çekeceksin diyordunuz, hani hep birlikte daha nice mutlu yıllar geçirecektik? Niye bu kadar erken ayrıldın aramızdan inan seni çok özlüyoruz ama bir gün hepimizin olacağı yerdesin ve bizi bekliyorsun. Çok az kişinin de ulaşabileceği zirvelerdesin Ali. Yattığın yerde rahat uyu arkadaşım.


Gözde KARAALİOĞLU
14th Eylül 2001 04:37:37 AM
Ali Kemal Abime
Sevgili Ali Kemal abi seni çok özledim. Ama sen bizi bırakıp gittin, gittiğin yerden dönmeyeceksin değil mi? Bunu biliyorum. Keşke bilmeseydim çünkü içimde her zaman bir umut olacaktı gittiğin yerden döneceksin diye. Ama şimdi o umudumuz yok.
Artık seni anılarımızla yaşatmaya çalışacağız, her an yanımızda olacaksın. Senin yokluğuna alışmak çok zor.
Halamı ve bizleri çok üzdün, olduğun yerde rahat uyu.


Fehmi Can ÖZDEMİR
14th Eylül 2001 06:22:24 AM
Ali Ağabeyciğim, sen hep aklımdasın; kalbimdesin, mekânın cennet olsun…


Tülin-Bülent BAYRAKTAR
16th Eylül 2001 05:35:40 AM
Ali…
Sevgiler ve üzüntüler hiç anlatılamaz.
Seni kaybetmek çok acı her zaman kalbimizdesin…


Zafer AKBULUT
17th Eylül 2001 12:56:52 AM
Seni çok özleyeceğim. Yazacak bir şey bulamıyorum. Seni unutmayacağım kardeşim.


Devrim-Evrim-Emre KEPENEK
20th Eylül 2001 01:58:21 AM
Oceliler, gençlerini dağlarda kaybetmeye alışıktır sevgili ALİ, sen de hayatının en güzel zamanlarını geçirdiğini düşündüğün dağlarda sevenlerinden ayrıldın.

Seni hiç unutmayacağız!


Onur ŞENTÜRK
22nd Eylül 2001 03:41:02 AM
Daha paylaşacağımız çok şey vardı…ne yaptın Ali?


Memnune Şentürk
23rd Eylül 2001 09:58:18 AM
Bir sene aynı evde kalıpta, sadece ayda bir koridorda karşılaştığın, seninle muhabbet etmek isteyip ama utandığı için sana ses veremeyen ve şu anda yaptığı daha doğrusu yapamadığından çok pişman olan kuzeninim ben…

“Elbette ki sonumuz bir avuç toprak, ölmekten korkum yok, tek korkum unutulmak.”

ALİ SENİ UNUTMAYACAĞIZ!

Bütün güzellikler seninle ve senin ardından üzülen sevenlerinle olsun…


İbrahim AKÇAY
24th Eylül 2001 03:50:21 AM
Ne gariptir Ali. Askere gitme okula devam et demiştin. Bana bu acıyı askerde ilk sen tattırdın ve şimdide eniştemi kaybettim. Bütün bunları askerde yaşayacağımı bilseydim sözünü dinleyip gitmezdim be Ali. Emin ol bu dünyada her şey o kadar güzel değil. Belki sen bizlerden daha mutlusundur. İkinizde çok özledim. Sizleri asla unutmayacağım.


Rabia ŞENTÜRK
24th Eylül 2001 08:24:28 AM
ÖLÜLER ÜŞÜMEZLER Kİ!
Buzlu bir uykudan uyandım
Uyuyamamıştım ki…
Yeni karlar yağmıştı sarı pencereme
Taze sisler yakıyordu genzimi
Bir serçe ölmüştü camımda
Mini mini aciz kimsesiz
Ağlayamadım
Üşümezlerdi…
Ölüler uyurlardı yalnız
Ölüler yaşardı aslında
Ölüm derin bir uyku
Güzel, riyasız
Hayatla alay etmektir ölüm
Ölüm son problemin çözümüdür
Birazcık soğuktur o kadar
Ama ölüler üşümezler ki…
Kırmızı yıldızlar görür uyuyan
Kırmızı fener gibi gökte asılı
Ve bir tatlı uyku çöker
Ömürce hasret kalınan
Öyle yalnızdır ki, o yolculuk
Soğudukça ılınır
Ölüler üşümezler ki zaten
Mor tırnaklar eflatun dudakları kanatır
Son armonidir bu…
Aklar sararır
Tek noktada bir şeyler arar gözbebekleri
Yaşanmış anıların acı sıcaklığında
Sıfırın altında bilmem kaçı gösteriyor bakış ibreleri
Olsun…
Ölüler üşümezler ki…

CANIM KUZENİM, SENİ UNUTMAYACAĞIZ! SENİ HEP O GÜLÜŞÜN VE YAPTIĞIN BAŞARILARINLA HATIRLIYACAĞIZ…


Onur ŞENGÖNÜL
24th Eylül 2001 11:31:22 AM
Tekrar koldan içeri girdiğimde seni masanın başında göremeyeceğim, biliyorum ki bizimle beraber her tırmanışta en önde yine sen yürüyeceksin, ama seni, yine de göremeyeceğiz. Kaya eğitim kampında bana demiştin ki ‘Onur, bir 10 kilo daha versen senden iyi kayacı olur.’ Ben 10 kiloyu vereceğim ama sen geri gelecek misin?
Seni unutmadık Ali. İstesek te unutamayız.


Müjde YAZICI
24th Eylül 2001 12:17:07 PM
Ali…Farklı şehirlerde olduğumuz için çok fazla görüşemiyorduk ama sen hep vardın…Sen hala varsın…Olduğun yerde…Kalbimin bir yerlerinde…can yakıyorsun…iç sızlatıyorsun ama hala varsın…

Ne güzel bir insanın hayatını başarıyla yaptığı bir işe adaması…Yaşamanı bu kimlikle renklendirmesi…Bak! Ali değilsin sadece sen Dağcı Ali’sin…Ve bu isteğinle sonlandırdın yaşamını…Bizi avutan tek yanı da bu…Ali…Dağcı Ali…Nergiz’in… benim can dostumun biricik sevgilisi…biliyoruz çok güzel yerlerdesin şu an…Birde gözlerimiz seni aramaktan vazgeçse…Birde özlemesek seni bu kadar…Başarıyoruz kendimizi kendi yalanlarımızla aldatmayı…Olmuyor Ali olmuyor…Çok özlüyoruz seni…Olmadı hiç böyle… Belki hemen şimdi… belki daha sonra ama görüşecek…Rahat uyu canım…

“Korkaklar defalarca ölür ölmeden…Kahramanlar ölümü bir kez tadar. Duyduğum bunca şaşılacak şey arasında en çok garipsediğim insanların korkması…Zorunlu bir son olan ölüm mutlaka gelir ne zaman gelecekse”


Ersan BAŞAR
26th Eylül 2001 05:35:53 AM
Evet…
Başladı bir sezonda belki haftaya o büyük konuşmayı yapacağım. Hiç kolay mı, beylik bazı sözler vardı onlar söylenmeliydi. Sanırım onlar artık yerini başka şeylere bırakacak belki de dinleyenleri üzecek çünkü gerçekler hep üzücü olmuştur. Bu iş yıllardır süregelir son 4 sene önce sen karşımızda sıralarda sessizce oturup merak ve birazda imrenerek dinliyordun bir sonraki sene en ön sırada oturdun arkana dönüp gururla baktın O geçen senene. 2 yıl önce ise bir stres bir koşuşturma aman Hocam yapabilecek miyiz? Olacak mı? herkesi çağırdık mı? Açılışta eksik olmasın derken geçen yıla geldik bu sefer sıralarda o oturan insanların karşısında heyecanlı ama bir o kadarda gururlu sen vardın ve konuşuyordun.
Ne güzeldi değil mi…
Belki de başarılı insan dedikleri O… SENDİN.
Seni Seviyoruz Ve Bu İşe Senin İçin Hep Birlikte Sımsıkı Sarılacağız. Bu Bir Söz!
Unutma Bazıları Yılabilir ama onlara kızma dediğimiz gibi HEP YUKARIYA!
SEVGİ, MUTLULUK Ve BAŞARI ORADA…


İbrahim YILDIZ
26th Eylül 2001 09:05:01 AM
“ALİ KEMAL KEPENEK” diye arkandan garip bir tempoyla bağıran Demirkazık köyünün çocukları geliyor hep aklıma! Şaşkın bakışların ardından ne de garip bakıyorlardı bizlere sanki ne işiniz var buralarda bu koca dağlara çıkmaktan ne anlıyorsunuz diyen bakışlar tek çıt çıkarmadan hep izlediler bizi…ta ki seni tanıyana kadar! Kimliğini kaybetmiştin bir yıl önce bu köyde aramaya çocuklarla beraber başladığında hepsi tanıdılar seni, bu yaz başında gittiğimizde seni unutmamış hep bir ağızdan “ALİ KEMAL KEPENEK” diye bağırdıklarında çok şaşırmıştık. Şimdi o çocuklara ne deriz, nasıl anlatırız onlara hiç anlam veremedikleri dağları, seni dağlarda hiç beklemediğimiz bir anda yitirişimizi…nasıl anlatırız?
Sevgili ALİ Demirkazık köyünün çocukları bir daha arkandan bağıramayacaklar bir daha duyamayacağım seslerini, gülemeyeceğiz onlara beraber ama onların seni o çocuk halleriyle hatırladıkları, unutmadıkları gibi bende, bizde seni UNUTMAYACAĞIZ!


Gülay- Gözde- Seda- Bahadır- İnan
29th Eylül 2001 05:03:24 AM
Şehirde, belki pek fazla beraber olamadık ama bizce en güzel zamanlarımızı geçirdiğimiz dağlarda bizimleydin. O geçen zamanlar bizim için inan ki unutulmazdı, unutamayacağız da. Hele bize Niğde’de söylediklerini asla… Önümüzde daha çok zirve var. Evet dağlar yerinde duruyor ve biz tırmanıyoruz ve sen hala liderimizsin.
Bir sonraki zirvede bekle bizi… ^^ SENİ ÇOK ÖZLEDİK ^^


Bahtıgül Kepenek
01st Ekim 2001 08:39:13 AM
Canım benim günler çabucak geçti. Koskoca bir ayı devirdik ne yazık ki seni yalnızca bir defa görebildim rüyamda. Aslında alışığım seni sık sık görmemeye ama bu sefer ara bayağı açıldı Alicim….Her Ankara’ya geldiğinde Ece’yi senden sorardım ama sen hep Ece’yi en son beraber gördüğümüzü söylerdin…Canım benim… rüyamda öyle güzeldin ki doyamadım seni görmeye. Çok güzel gülümsüyordun her zamanki gibi .Doyamadım seni görmeye…Aslında amacım sana sımsıkı sarılmaktı ama olmadı. Ah…..Şöyle sıkı sıkı sarılmak…
Resimlerine bakmak çok zor geliyor. Önde sen arkanda aşık olduğun dağlar. Artık dağlar arkanda değil canım benim dağların zirvesindesin sen…Dağcı arkadaşların seni zirvelerde arayacak belki de seninle birlikte tırmanacaklar zirveye…Ya ben? Ben seni nerelerde arıyayım. Denizde ufka doğru açılsam, bana el sallar mısın dağlardan ya da seni ufuklarda gülümserken görebilir miyim Alicim…Bana bu mutluluğu tattırır mısın özlemini biraz da olsun gidererek……..
Seni çok çok özlüyorum Alicim. Acılarım biraz daha hafifliyor bize hayallerindeki gibi veda ettiğini düşündükçe…Eminim gittiğin yerde mutlusundur…SENİ ÇOOOK ÇOOOK SEVİYORUM……ALİCİM CANIM BENİM……..


Raif KANDEMİR
03rd Ekim 2001 09:35:33 AM
Hey gidi Ali Hey…
Seni şimdiden o kadar arıyoruz ki…Kola girdim mi sanki sen hep pesimden gelecekmiş gibisin… ama yok ki…Söyleyecek başka söz yok…
ALİMİZİ KAYBETTİK…
Ailesinin ve tüm dağcılık camiasının başı sağ olsun…
SEN HEP KALBİMİZDE OLACAKSIN…RAHAT UYU…


Ebru-Ufuk-Esma
06th Ekim 2001 06:38:07 AM
Seni uzaktan da olsa tanımak güzeldi…Titia kantininin o kalabalığında hala bi yerin var….orası hep boş…huzur içinde yat…


BETÜL
06th Ekim 2001 09:23:42 AM
Söylemek istediğim o kadar çok şey var ki… ama aradan 50 koca gün geçmiş olmasına rağmen hala sesler kelimelere, kelimeler cümlelere dönüşemiyor. Hele de konu sen olunca, sana söylenecekler olunca be ALİ…
Sen aramıza tam ben giderken geldin dağda pek aynı havayı soluyamadık. Gerçi çok da fark etmez aynı büyük sevdayı içimizde hissettik. Bi de biz fazladan gidişinin acısını yaşadık…
Şimdi her dağda seni arayacak, seni yaşayacağız. Hep bi parça bizle, hep bir parça bizde kalacaksın.
Ama yine de keşke gitmeseydin be ALİ
Mekânın cennet olsun.


Emrah SÖNMEZ
09th Ekim 2001 08:41:20 PM
Benimde kafama soktuğun dağcılık sporunun, seni bir gün aramızdan ayıracağını hiç düşünemezdim. Seni her zaman yaz tatillerindeki köyde yaşadığımız güzel ve haşarı çocukluk anılarımızla hatırlayacağım. Seni ve hatıraları hiç unutmayacağım…huzur içinde yat…


Cemre
12th Ekim 2001 12:16:29 AM
Dağlar onları sevenlerin sırtında heybet kazanırmış. Koca dağlar sen ve senin gibi dağa tutkunlarla yükseliyor ALİ…Kalmak her zaman daha zordur. Sevdiklerin acı çekiyor ama sevdiğin yerde seni bırakmanın rahatlığını da yaşıyor. İşte en yukarıda olan sensin. Hem de herkesi arkanda bırakarak…Seni seviyoruz…


Onur Ozan EKŞİOĞLU
16th Ekim 2001 10:17:29 PM
Seni daha yeni tanımıştım. Daha beraber zirve bile yapmamıştık Niğde’den dönerken zirveye gidemediğimizde akşam siz yeter ki isteyin dağlar her zaman orada elbet çıkarsınız demiştin. Elbette çıkacağız. Senin bu sözünü asla unutmayacağım…Nur içinde yat.


Onur ŞENTÜRK
20th Ekim 2001 03:13:38 AM
Yokluğun her gün daha çok koyuyor…nasıl anlatayım ki?


Seyhan
27th Ekim 2001 06:42:48 AM
Seni tanıyamadım ama senin gibi dağcı olmak, senin içinde yasattığın hayallerle o güzelim dağlara tırmanmak bana gurur verecek… Bu insanlar seni hiçbir zaman unutmayacak…


İbrahim AKÇAY
30th Ekim 2001 03:35:27 AM
Yokluğun her geçen gün beni biraz daha düşündürüyor. Artık ölümden korkmamaya mı başladım ne. Bugün çarşım vardı. Ankara’da Karum’da gittiğimiz kıtırdaydım. O eski günler canlandı askerlik bitince ne olur acaba. Gözlerim seni arayacak. Ve sen… seni hiçbir zaman unutmayacağım.


Vasfiye
31st Ekim 2001 01:40:30 AM
Seni tanımıyorum ama anlatılanlara göre ölmek istediğin yerde ölmüşsün inşallah hepimizin sonu da senin gibi olur er ya da geç orada tanışacağız mekânın cennet olsun.
BEKLE BİZİ SONUNDA KAVUŞACAĞIZ…


BİR DOST
01st Kasım 2001 10:00:43 AM
ALLAH HERKESE SENİN GİBİ SEVDİĞİ ŞEY UĞRUNDA ÖLMEYİ NASİP ETSİN….


 

Nuray Kaya
22nd Kasım 2001 07:29:42 AM
Merhaba ben Nuray Ali abinin ölümüne çok üzüldüm Allah ailesine ve arkadaşlarına sabırlar versin benim abimde dağcı Ali abinin arkadaşı Rıdvan kaya Allah hepinizi korusun Çok tehlikeli bir serüven bunun ucunda ölümde olsa gidiyorsunuz Dağların korkusuz kaplanları kendinize dikkat edin.


Selim GÖZLER
28th Kasım 2001 11:12:11 AM
Dağlar bir rüyadır yaşandıkça gerçek olur demişti hocam ben bu spora ilk başladığımda… bu hayali nasıl gerçeğe çevireceğimin derslerini aldım senden… O öldü dediler bana inanmadım, inanamazdım. Çünkü sen bana DAĞCI ölmez sadece dağlarla bütünleşir demiştin. Biliyorum sen ölmedin hala Oradasın. Bundan böyle dağlara hem senin anını yaşatmaya hem de dağ hayalini gerçekleştirmeye çıkacağım.
Öğrettiğin her şey için teşekkürler Hocam.


Serda SAĞLAM
19th Aralık 2001 07:54:48 AM
asuam, huam…Bugün bayram ve seni görmeye köye gittik. Koskoca 4 ay geçmiş, ama içimdeki acın hala ilk günkü kadar derin. Seni defalarca rüyamda gördüm, ama kimseye anlatamadım bir daha göremem diye ve her rüyanın sonunda acı gerçekle yüzleşmek zorunda kaldım, orda canlıydın ama artık seni canlı göremeyecektim…kirpiklerimi koparmanı, kafamı yarmanı yani her şeyini o kadar özledim ki! keşke doğum gününde daha uzun konuşsaydık, keşke keşke…
SENİ ÇOOOOOOOOOOOK ÖZLÜYORUM VE ÇOOOOOOOOOOOOK SEVİYORUM.


Seval ARSLAN
24th Aralık 2001 09:15:25 AM
Şu hayatta çok az kişi güzel şeyler yapıyor. Sende bunlardan biriydin. İstediğin yerde istemediğin zamanda ayrıldın aramızdan. ALLAH Ailene ve sevenlerine sabır versin.


bere…
27th Aralık 2001 03:55:08 AM
Seni öyle özlüyorum ki…kolda hiçbir şey eskisi gibi değil ve olamayacakta. Her şeyde öyle çok payın varmış ki sen gidince her şeyin bi yanı eksik…


İbrahim AKÇAY
31st Aralık 2001 10:49:35 PM
Sakın unuttuğumu sanmasınlar. Her zaman aklımdasın ve yokluğun her geçen gün daha da artıyor. Biliyorum ki sen hala dağlardasın. Ve epey zaman oldu dağlara çıkmayalı. En yakın zamanda dağlara senin yanına gelmek üzere.


Hasan KEPENEK
05th Ocak 2002 08:30:33 PM
Canım kardeşim bizden ayrıldığın tam 148 gün oldu hala gelecekmişsin gibi bekliyorum. Sen zatı hep dağlarda idin bir gün çıkıp da tekrara aramıza döneceksin. Hanı bir gün dağda bir dağcı İskender IĞDIR olduğu zaman ne güzel sevdiği işi yaparken oldu demiştin o zaman senin de böyle Öleceğin içine doğdu muydu? Canım kardeşim sensiz 148 gün bir bayram ve birde yeni yıl geçirdik ama sensiz hiçbir şeyi tadı yok. Sensiz yasamak ve sensizliğe alışmak çok zor.


Zafer KARAALİOĞLU
05th Ocak 2002 08:46:24 PM
Canım abım sensizliğe alışmak o kadar zor ki bunu düşünüp yazıya dökmek te çok zor. Canım abım çok kere buraya yazmayı denedim ama bir turlu cesaretim gelmedi. Bizden ayrılalı tam 148 gün oldu her Trabzon’a gelene kadar Ali abımı görmek heyecanı ile geliyorum. Sen her zamanki gibi dağlardasın ve bir gün donup geleceksin. Abı sensizliğe alışmak çok zor.


Nilay KARAALİOĞLU
05th Ocak 2002 08:54:00 PM
Canım abım hanı ben üniversite kazanıp ta beni de senin gibi dağcı yapacaktın var mı öyle yarı yolda bırakıp gitmek. Sevdiğin işi yaparken bizi bırakıp gittin belki sen çok mutlusun ama bizi hiç düşündün mü? Sensizliğe alışmak çook zor.


Lale KEPENEK
31st Ocak 2002 01:01:09 AM
Ah Alişim ah…Sensiz geçen şu altı ay zarfında bizde değişen hiçbir şey yok. Kalbimde açılan yara gitgide derinleşerek dayanılmaz bir acıyla kendini her an hissettiriyor. Tek tesellim, bir gün tekrar beraber olacağımız düşüncesi. Bu satırları senin de okuduğunu düşünerek yazıyorum. Her köye gelişimde sana bir mum getirip yakacağım. Işığı ve sıcaklığı hissettiğinde anla ki ben yanındayım. Dokunarak veremediğim duygularımı sana bu şekilde iletiyorum. Umarım sende hissediyorsundur. Seni bir an bile unutmayacağım, seni her an artan bir sevgiyle seviyorum, seni çoooooook özlüyorum. Sevgiyle, dostlukla, umutla kal.


Nurhan BAYRAKTAR
03rd Şubat 2002 10:43:29 PM
Ali ben senin başka bir boyutta dağlarda istediğin gibi özgürce yaşadığını düşünüyorum.


Nergiz ÖZAYTEKİN
04th Şubat 2002 09:55:08 AM
Aşkım öyle uzun zaman oldu ki yüzünü görmeyeli sesini duymayalı ama sevgilim bunların hiç anlamı yokmuş ya önemli olan içimde olman kalbim de nefesimde olmanmış… öyle çok seviyorum ki seni her an sanki yanımdaymışsın gibi bunu sen başardın yanımda yokken bile seni her geçen gün daha da artan bir sevgiyle sevmeyi sen öğrettin bana …hep senden yeni bir şeyler öğrenirdim ya yine aynı hiçbir şey değişmedi yeniden bana çok güzel bir şey öğrettin …biliyorum bizim yaşadığımız dünyadan çok farklı ve çok güzel bir dünyada yaşıyorsun bu yüzden huzurluyum bitanem sen bizi görüyorsun duyuyorsun sadece biz seni duymuyor görmüyoruz yanımda olduğunu desteğini hep hissediyorum beni hiç bırakma aşkım …seni inanılmaz özledim sen benim sahip olduğu en güzel ve en özel yıldızsın seni çok ama çok seviyorum sevgilim


Memnune ŞENTÜRK
19th Şubat 2002 12:10:30 AM
12’SİNDE SENİ GORMEYE GELDİM.HİÇBİR YERE GİTMEMİŞTİN.BIRAKTIGIM YERDE YATIYORDUN.HAYAT BUKADAR NİYE ACIMASIZ.SENİ ÖZLEDİK.


Burak GÜNER
20th Şubat 2002 05:21:24 AM
Herkesin yürüdüğü yollarda yürümeyenlerin evrenidir dağlar…
Kendi yolunu kendi yapan kişidir dağcı…
Dağcı doruk için değil; kendisi için, dağdaki kendisi için dağa çıkar…
Doruğu ele geçirmek için dağa çıkanlar, dağdan bir şey anlamazlar…
Belli bir şey için değil; yeniden doğmak için çıkılır dağa…
Dağa çıkmak, dağın yüzeyinde dolaşmaktan çok, doğanın içine inmektir…
NUR İÇİNDE YAT SEVGİLİ DOST.


Serdar Düşünceli
01st Mart 2002 04:38:05 AM
ALİ KEMAL KEPENEK, Ah be kardeşim seni tanıdığım gün aklıma geliyor da kolda karşılaştık ikimizde KTÜDAKSla bir şeyler öğrenmek dağların zirvesinin hayalini gerçekleştirmek olduğunda hem fikirdik. Artık ebediyen dağlar senin kardeşim senin gibi dağ aşığı az yetişir bayrağın yerde kalmayacak götürebildiğim dağlarda buluşmak üzere rahat uyu. Allahtan rahmet ailene sabır diliyorum.


Ersan BAŞAR
03rd Mart 2002 08:00:07 AM
Zaman İnsanların yaşamında en önemli şeylerden biri, belki de en önemlisi. Zaman olmasa beyin her şeyi hatırlar. Aman Allah’ım bunu düşünmek bile istemiyorum.
Bugün 6,5 ay oldu ama bakıyorum ki değişen çok fazla bir şey yok hani zaman ilaç olacaktı, bizler hayatın karmaşasına karışıp gidecektik. Olmadı, olması içinde artık kendimizi zorlamıyoruz. Her gün Her gece ve Her zaman sen bizlesin. Bizi sakın unutma senin yanına gelmemize az kaldı.


Erdal CAN
04th Mart 2002 05:32:14 AM
ALİ KEPENEK’i tanımıyorum ama teyzemin oğlu RIDVAN KAYA’dan öğrendim. Bende onun vefatından bir ay önce abımı kaybetmiştim. Rıdvan abım bu iki olayı üst üste öğrenince şok olduğunu biliyorum. ALLAH rahmet eylesin mekanları cennet olsun tüm dağcıların bası sağ olsun.


İ. Tamer KÖSE
11th Mart 2002 10:23:16 PM
Dağlara senin kadar sevdalı az insan vardır.
Senden çok şeyler öğrendim. Aramızdan nasıl kayıp gittin hala anlayamadım. Seninle olan hatıraları ve seni unutmayacağımdan emin olabilirsin.
Dağlarda buluşmak üzere……..


ŞÜKRAN ENGİN
21st Mart 2002 12:51:02 AM
Bu sayfaya yazı yazmak o kadar zor ki…
Duygularımı anlatmak çok zor. Her geçen gün özlemim daha artıyor. Seni çook seviyor ve özlüyorum.
NASIL HECELERSEN HECELE HEP AYNI BİÇİMDE YAZILIYOR AYRILIK!
“TANIDIK BİR KOKU GİBİDİR BAZEN ÖZLEDİKLERİMİZ, KOKUYU DUYDUKÇA NEKADAR ÇOK ÖZLEDİĞİMİZİ ANLARIZ”
CANIM KUZENİM.


AYŞEGÜL TEMİZ
21st Mart 2002 01:04:01 AM
SENİ HİÇ TANIMIYORUM AMA ARKADAŞIM ŞÜKRANIN ANLATTIKLARIYLA KIRK YILDIR TANIYORMUŞ GİBİYİM.ÖLÜMÜNLE HERKESİ ÇOK ÜZDÜN AMA SEVDİĞİN BİR İŞİ YAPARKEN ARAMIZDAN AYRILDIĞIN İÇİN HERKES BUNUNLA TESELLİ BULUYOR.HEP MUTLU KAL.

Berk
26th Mart 2002 04:39:38 PM
Seninle Kızlar Sivrisinde tanıştık, sonrada Verçenik’e geldiğimde görüştük. Planlarımızdan bahsettik birbirimize ben Devament dedim sen Elbruz. Çoğu insanın yapamadığını yaptın hayallerinin peşinden koştun Ali. Eminim ki dağlarda tekrar görüşeceğiz.


İsmail tamer
28th Mart 2002 06:16:05 AM
Sevgili kardeşim, dün akşam rüyamda seninle konuşup yine kayalara tırmandık. Yoksa bizi beklediğin dağlarımı istiyorsun en kısa zamanda dağlardayız.


ŞÜKRAN
07th Nisan 2002 05:01:36 AM
Alicim seni rüyamda gördüm. Doya daya sarıldım sana bunu o kadar istiyordum ki sonunda gerçekleşti. Her zamanki gibi yüzün gülüyor, gözlerin parlıyordu. Fotoğraf makinen elinde resmimizi çekiyordun kuzenim. Zaman ilaç olmak yerine daha çok özletiyor seni bize Alicim. SENİ ÖZLÜYORUM.


Hadiye ŞENTÜRK TÜFEKÇİ
17th May 2002 08:56:17 AM
Canım kuzenim belki seninle bayramlarda çok az görüşme şansı bulabiliyorduk ama sen aramızdan ayrılışın çok ani oldu. Belki sen sevdiğin işi yaparken gittin ama gidişin çok kötü oldu. Seni çoook özledik rahat uyu.


Nurettin ÖZCAN
21st May 2002 11:43:40 PM
Dün gece öğrendim…
Dokuz ay sonra…
İnanamadım, sinirim bozuldu, güldüm.
Şaka mıydı bu?
O zeki gözler, dağ güneşinde kuruyup çatlayan o koca dudaklar gider miydi?
“Dağ gibi”ler ölür müydü?

Huzur içinde uyu sevgili dostum…


Esra ŞENTÜRK
01st Haziran 2002 09:48:44 PM
Yazamadım şu ana kadar, kelimelere dökmek çok zor be Ali! Söylenecek o kadar çok şey var ki; neden ama, haksızlık değil mi, neden bu kadar erken……… Zaman geçiyor ve sen hala yoksun bu zirve çok uzun sürdü, artık özledik gel desek gelir misin acaba. Rüyamda kırmızı polarını giymiş karşımda gülüyordun, neden Ali her yaptığını komik mı sanıyorsun değil canım bu son yaptığın hiç komik değil! Seni hep uzaklarda bir yerlerde, bir dağın zirvesinde düşündüm, toprağın altına yakıştıramadım, yakıştıramayacağımda. Sen uzaklardasın ama kalbinin bizimle olduğunu biliyorum. Özledik gel artık desek gelmezsin biliyorum zirvede olmak güzel, hiç olmazsa rüyalarımıza o sıcacık gülümsemenle gel.


Hizir Koseoglu
11th Haziran 2002 02:09:03 AM
Merhaba arkadaşlar; Ben KTU 97 mezunuyum. Web sitenizi ziyaret ederken gördüm bu haberi. Hiçbirinizi tanımıyorum oysa. Ama yüreğim sizler ile atıyor. Vefat eden arkadaşımız adına o kadar üzüldüm ki. Dağcılık i çok severim. Hepimizin başı sağ olsun. Sizler ile KTÜ’yü duyurmak için çabalayan ve sonucun da Ali gibi insanları kaybeden arkadaşlarım ile gurur duyuyorum. Sevgiyle ve dostça kalın. Başımız sağ olsun.


İbrahim Akçay
18th Haziran 2002 05:00:20 AM
Alim geçen gece rüyamda gördüm seni. Hepimiz bizim evde toplanmıştık. Üzerinde her zamanki kıyafetlerin, boynunda fotoğraf makinen, omuzundan asılan cüzdanınla bize bakıyordun sessizce. Hadi acele edin der gibi bir halin vardı. Faaliyet önce yaptığımız hazırlıklardan bir farkı yoktu. Acaba nereye gidecektik.
Kısa da olsa seni görmek güzeldi. Ama bir daha ki sefere biraz daha neşeli ol be Ali. Artık seninle böyle yaşamak zorundayız ta ki yanına gelene kadar.
Umarım olduğun yerde rahatsındır dostum. Seni unutmadık unutmayacağız da.


Zeki Serkan Tuncel
01st Ağustos 2002 09:35:05 PM
Seni kaybettiğimizi duyduğum gün inanamamıştım. Kötü bir şaka gibi gelmişti. Sen aklıma geldikçe hala içim titriyor. Seni hiç unutmayacağız dostum. Her zaman yanında; yani dağlarda olacağız…


Tülay TEKİN
07th Eylül 2002 03:30:00 PM
Kısa bir sürede olsa Ali bana hocalık yapmıştı.
Bir kere kampa katıldım daha sonra dağcılığı bırakmak zorunda kaldım ama ölümünü şimdi okudum rahmetle anıyor sevenlerine baş sağlığı diliyorum


KTÜDAKS
07th Eylül 2002 03:53:46 PM
Başınız sağ olsun tekrar.


Burak
20th Eylül 2002 01:44:30 PM
(Aslında bu yazı Ali’nin vefatının 1.yılında yazılmıştır.)

Sevgili Ali,
Dün bir yıl oldu sen aramızdan ayrılalı. Bu geçen bir yıl içinde ne oldu diye sorarsan KTÜDAKS ta senin yokluğunun getirdiği boşluk ve üzüntü dışında her şey aynı. Yine dağlara gidiyoruz. Yine her zaman ki gibi zirvelerdeyiz. Yıldırım yine bizlerle (okul bu sene kesin bitiyor-olur olur biter). Dağlarda yapılan geyikler yine hat safhada. Ama sen yoksun. Yani Trabzon’da hepimiz aynı monoton yaşamımızı devam ettiriyoruz. Gel gör ki dünün bizim için önemi çok büyüktü ve bundan sonrada öyle olacak. Senin öğrencilerin bizler adam olduk da zirvelere adam çıkarıyoruz. 4 zirveye aynı anda hem de. Biliyorum ki sen bunları görüyor, duyuyor ve hissediyorsun. Dün akşam Ersan hocada toplandık. Eski günlerdeki gibi. Ama eski günler artık yok. Çünkü sen yoksun…


Oğuz
20th Eylül 2002 02:53:27 PM
KTÜ’ye bu sene yeni katılacak bir öğrenciyim. Dağcılığı da çok seviyorum. İleri ki günlerde Ali gibi değerli bir abinin yokluğunun beni çok üzeceğini daha şimdiden duyuyor gibiyim. Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum…


Nergiz Özaytekin
24th Eylül 2002 02:54:15 PM
Senin yokluğun her geçen gün daha da çok canımı acıtıyor askım seni öyle çok özlüyorum ki… sen benim meleğimsin hep yanımdasın ve her zaman benimle kalacaksın seni bu dünyadaki her şeyden daha çok seviyorum canım sevgilim benim.


ASMİN
17th Ekim 2002 10:59:04 AM
Aslında ben hiçbirinizi tanımıyorum sayfanıza uğradım. Arkadaşınız için çok üzüldüm. Gözlerim doldu. Kıskandım bu kadar seveni olduğunu. En sevdiği işle uğraşırken vedasını. Eminin ki o da sizi özlüyordur.


Yasemin
22nd Ekim 2002 02:24:56 PM
Tesadüfen bu sayfaya girdim ve çok üzüldüm. Ali’ye Allahtan rahmet yakınlarına da baş sağılığı ve sabır diliyorum.


Bülent TURUTOĞLU
27th Ekim 2002 11:49:18 PM
Ne yazacağımı inan hiç bilmiyorum. Bilgisayarlarla aram pek iyi değildir. Geçte olsa bir şeyler yazarak arkadaşlarımın acısını paylaşmak istedim.
Ali ölümünü 1 hafta sonra şans eseri duyabildim. Bütün olaylar esnasında köyde fındıkla uğraşıyordum (televizyon çekmiyordu) cenaze defini saatinde haberim oldu, birkaç saat öncesinden haberim olsaydı mutlaka sana ulaşırdım. Bedenin olsa dahi seni dünya gözüyle görebilmek için. Benimkisi birazda günah çıkartmak oldu ama…AFFET ALİ uzaklaşmamalıydım.
Rüyamda öldüğünü biliyordun ve bizi teselli ediyordun. Rüyamda dahi liderimdin.


Kuman leonidis
03rd Kasım 2002 04:04:31 PM
Başınız sağ olsun kardeşlik türküleriyle dağlarda ölüm en güzel ölümdür.


Mur@t S@lim Seren
03rd Kasım 2002 07:57:24 PM
Hala yanımızdaymışsın gibi…Değişen bir şey yok …


Cemre
07th Kasım 2002 03:04:58 PM
Zamanın çaresizliği olsa gerek bu…seni unutmamıza ya da acımızın hafiflemesine hiçbir etkisi olamıyor. Hala saka gibi geliyor, öyle canlı, öyle hayat doluydun ki beynimiz sana yakıştıramıyor bu durumu. Her gün bi anıyı canlandırıyor birileri ve sen aramızda sevginle yaşıyorsun. Ölümsüzlük bu olmalı…


Bahtıgül KEPENEK
09th Kasım 2002 02:49:18 PM
Alişim seni çok özlüyorum… ne olacak böyle bilmiyorum. Zaman çok çabuk geçiyor bu kadar süredir sensiz kaldığımız hiç inandırıcı gelmiyor…yaşadığımız her şey hale daha aklımda her şey daha dün gibi…nasıl oldu anlayamıyorum, yokluğunun verdiği acı dinmek bilmiyor gitgide artıyor. Seni çok özlüyorum canım Alişim seni çoooooook seviyorum……….


Ece
09th Kasım 2002 10:39:22 PM
Biliyor musun Alicim , acın hiç bir zaman azalmadı , her geçen gün daha çok artıyor ve ben bu acı içinde ne yapacağımı bilmiyorum… seni görmeyeli 15 ay geçti bu 15 ay içinde seni her geçen gün daha çok özlüyorum ve daha çok seviyorum …..

İsmail tamer
15th Kasım 2002 10:12:04 AM
Geçenlerde tıpkı sana benzeyen birisini gördüm o ana kadar her şey sıradan gidiyordu, acaba olur mu dedim acaba bir konuşsam onla… ama cesaret edemedim.
Nasılsa bir zaman görüşmeyecek miyiz seninle…

Dağlarda bulaşmak dileği ile mekânın cennet olsun Ali…


Murat
16th Kasım 2002 06:36:37 PM
Ben KTÜ öğrencisi değilim üniversite sınavına giriyorum ama kalbimin yarısınız sizin üniversitenize yolladım ve tek hedefim oraya gelmek aslında bu anı defterine girerek kendi derdimi anlatmak istemedim harbiden üzüntünüz paylaşmak için girdim.ve dağcılık çok ilgimi çekiyor inşallah seneye aranızda olacağım bi aksilik olmaz ALİ’nin arkadaşlarına ve ailesine Allahtan sabır diliyorum inşallah mekanı cennet olur.


Erdal
22nd Kasım 2002 02:51:11 PM
Arkadaşlar merhaba biraz zaman geçse de en sonunda bende yanınıza geldim. Her ne kadar okullar aynı olmasa da bende bu camiada olmaktan çok mutluluk duyuyorum. Ali’nin ölümünü 1 sene önce öğrenmiştim ve o zamanda msj attım şimdide atıyorum. Hepinize Allah sabır versin tekrar başınız sağ olsun. (KTÜ’den RIDVAN KAYA’nın kuzeni Erdal SAYGILAR).


Zafer SABUN
28th Aralık 2002 01:16:57 PM
Sevgili Hocam, Saygıdeğer Öğretmenim;
Bir gün Maraş Caddesi’nde seni gördüm. Her zaman ki gibi karizmatik ve dışardan bakıldığında biraz sert gibi görünen o endamınla, yalnız başına ilerliyordun… Beni görmemiştin, gerçi görsen de belki de tanımazdın. İnsan doğal olarak her öğrencisini hatırlayamayabilir…
Aradan 10-15 gün geçtikten sonra senin, okul açılmadan önce ansızın, habersizce aramızdan ayrıldığını duydum… Neler hissettim biliyor musun…! İçimden bir parça koparılmak istenircesine acı duydum.
Keşke seni sevdiğimi zamanında dile getirseydim. İnsan neden sevdiklerine bunu söylemek istediğinde geç kalıyor…Biliyorum o sendin, sen ölmeyeceksin ben yaşadığım sürece…
Güzel geçen her anımda seni hatırlayacağım, mekânın cennet olsun Hocam.
Eski Bir Öğrencin.


Ersan BAŞAR
31st Aralık 2002 10:25:50 PM
2003 geldi bu aksam belki de birkaç saat zaman akıyor her şey aynı gibi derenin bu yakasında…
….

..
.


Burak GÜNER
02nd Ocak 2003 05:49:26 PM
Her gün acaba seni ziyarete gelenler var mı diye kontrol ediyorum buraları. Dostların her zaman buradalar ve yanında olacaklar.


İbrahim AKÇAY
06th Ocak 2003 04:26:14 PM
Alim uzun zaman oldu. Seni hiç mi hiç unutmadık. Aksine her gün aklımızdasın. Bir yılı daha sensiz geride bıraktık. Geçen akşam yine birlikte dağlardaydık. Ama biraz durgundun. Seni tek gördüğümüz rüyalarda bizlere sık sık görünmen ümidiyle. Yerinde rahat uyu dostum.


Raif KANDEMİR
“06th Ocak 2003 11:34:06 PM
Evet Alim…2003 de geldi…sensiz bir yıla girdik. Beraber geçirdiğimiz yılbaşını hatırlıyorum ve seni hiç bir zaman unutmayacağımı biliyorum..
ibonun dediği gibi: Yerinde rahat uyu dostum..
SEN HEP KALBİMİZDESİN.


Burak GÜNER
07th Ocak 2003 11:17:01 AM
Selam Ali şimdi senin vefatından sonra gelen tüm mailler okudum ve her okuyuşumdaki gibi yine gözlerim yaşardı. Sana senin vefat haberini aldığımız gün yazmış olduğum bi maili göstermek istiyorum. Hadi kal sağlıcakla.

Hepimizin başı sağ olsun diyerek söze başlamak istiyorum. Ali’miz kötü bir hastalık sonucunda hayatını kaybetti. Hepimizin içi buruk, hepimizin içi ezik. Ama bu vehim olay bile dağlara olan sevdamızı bir gram dahi
Azaltamaz. Azaltmamalı da. Ali bizlere her zaman her koşulda güçlü olmamızı öğütlerdi. Eğer biz KTÜDAKS camiası olarak bu gücümüzü yitirmezsek Ali ve Ali’ler her zaman yüreklerde ve zirvelerde olacaktır. Bizim ve Ali’nin yani hepimizin amacı KTÜDAKS’ın her zaman en iyi yerde olmasıdır. Bizler şu anda bu amaçlardan bir an olsun bile uzaklaşırsak Ali’mizin bize verdiği emeklere ve ruhuna saygısızlık yapmış oluruz. Hayır biz bunu yapmayacağız.
Tek bilek, tek yürek olarak hiçbir fire vermeden bıkmadan usanmadan KTÜDAKS’ı hep daha ileriye taşıyacağız. Taşımalıyız ki Ali’nin ruhu şad olsun.

Burak Güner


Lale KEPENEK
19th Ocak 2003 03:30:41 PM
Halacığım, diyen sesin hep kulaklarımda. Bazen boş bulunup etrafıma bakıyorum. Ama sen yoksun. O zaman gerçekler bir kez daha gözümün önüne geliyor. OF ALİŞİM OF ne diyim bilmiyorum? dün gece seni rüyamda askere gönderiyorduk. Öyle uzaklara bakıyordun, hüzünlü bir şekilde el salladın. Anlamı nedir bilmem ama bende çok hüzünlüyüm, hiçbir şey eskisi gibi değil. Her şey yarım, her şey eksik. SENİ ÇOK SEVİYORUM,SENİ ÇOK ÖZLÜYORUM…


İsmail Tamer KÖSE
03rd Şubat 2003 12:14:23 PM
Ali dün zorlu bir Verçenik tırmanışından sonra yine Yenal’la göz göze gelip mezarına geldik biliyorsun, babaannende kolumuza girip mezara kadar geldi seni görmek için, yoruldun nine istersen gelme dedik, dinlen dedik başaramadık bir an önce sana gelmek istedi.
Senin orada yattığını bilmek insana tuhaf geliyor sen yürümeli koşmalıydın, gerçekten yüzünü sesini özledik, eskiyi özledik.
Mekânın cennet olsun Kaçkarların eteğinde yatan dostum…


Pelin
05th Şubat 2003 09:55:25 AM
Hayatimin bir bölümünde yer almış olmandan dolayı çok mutluyum.
Seni yüzümde hep bir gülümsemeyle hatırlayacağım… :)


Ersan BAŞAR
25th Şubat 2003 12:11:20 PM
Ali,
İran tırmanışından yeni geldik bilmiyorum bizi gördün mü ama bu sefer bayağı yorulduk birazda titredik herhalde yarım çadırın içinde 7 kişi sabahladık. Rüzgârda fena değildi. Unutmadan sana yazayım dedim…


İbrahim AKÇAY
09th Mart 2003 02:20:10 PM
Alim,
Özledim, hem de çok özledim. Şöyle olsan da biraz konuşsak biraz muhabbet etsek… Ey gidi günler ey. Tek tesellim dolu dolu yaşamamız. Ama daha yapacak çok şeyler vardı.
Çocuklar İran’dan gelmişler eminim yanlarındaydın. Artık sen benim için dünyanın her neresinde bir dağ varsa, Her neresinde bir yükselti görsem sen oradasın. Oralarda huzurla bekle çünkü her zaman yanına gelen birileri muhakkak olacak. Yerinde rahat uyu dostum.


Suat
23rd Mart 2003 12:32:58 PM
Çok zaman geçti, çok şey değişti, ama görüyorum ki sevenlerin hep yanında hep seninle……


İbrahim AKÇAY
28th Mart 2003 08:19:34 PM
Alim.
Zaman o kadar çabuk geçiyor ki. Her şey dünmüş gibi geliyor. Ama arkanı dönüp baktığımda yılların ne kadar çabuk geçtiğini görüyorum. Her birimiz yaşlanıyoruz. Ama sen bizim için hep aynı yaşta ve aynı güzellikte olacaksın. Epey zaman oldu tırmanmayalı ama en kısa zamanda fırsat bulursam çıkacağım dağlara. Ne de olsa dağlarda geçirdiğimiz çok vaktimiz var. Arkama dönüp baktığımda her dağda bir iz bıraktığımızı görüyorum. Bu yüzden de sen benim için her dağdasın ve her ne zaman tırmansam senin oralarda olacağını biliyorum.
Emin ol seni unutmadık unutmayacağız da. Yerinde rahat uyu dostum.


Yasin KAHYA
“07th Nisan 2003 07:47:51 PM
Hiç unutmam bi pazar günü hava soğuk eee malum pazar itler azar bizde koyulduk yola Karaköy’e gittik kaydık geldik çok zevkliydi buda benim kayak anım.


Alaattin KARACA
08th Nisan 2003 03:37:33 PM
Merhuma rahmet dilerken, göstermiş olduğunuz vefakâr davranışınız medeniyle de sizleri kutlarım.


UĞUR AKKAYA
27th Nisan 2003 09:09:27 PM
Ali’yi tanımıyorum. Eski bir KTÜ öğrencisiyim. 2000 yılında mezun oldum. Ziyaret amacıyla ve de anıları tazelemek için siteye giriş yaptığımda bu pencereye tesadüfen ulaştım. Oldukça da duygulandım huzur içinde yat Ali ailene de Allah sabır ihsan eylesin.


DENİZ
02nd Mayıs 2003 05:10:06 PM
Aradan geçen zaman kimsenin acısını dindirmedi hala gözler seni arıyor. Bir tek dileğimiz olabilir ailene ALLAH sabır versin. Huzur içinde yat ALİ KEMAL KEPENEK.


OKYAR ALAT
17th Haziran 2003 12:12:20 PM
Ortağım artık ayrıldım Trabzon’dan kim bilir bi daha ne zaman giderim, zaten 2 senedir tadı yoktu oraların, hep hissettim yokluğunu…özledik seni huzur içinde ol…


AHMET
13th Haziran 2003 03:12:20 PM
Sanırım hiçbirinizi tanımıyorum. Ama hala ağlıyorum. Bu sevgi insanlığımızın ne demek olduğunu hatırlattı bana, yitirmeye yüz tuttuğumuz değerleri. Ali anladığım kadarıyla çok özel bi insan. Aynı üniversitede aynı yıllarda okuyor olmamıza rağmen onunla tanışmamış olmak çok üzdü beni. Ali’nin yokluğunda Nergiz gibi insanların olduğunu bilmek güzel.ve tabi sizler gibi insanların. Arkadaşlar hepiniz gerçekten ona layık dostlarsınız. Allah ailesine, Nergiz’e ve sizlere sabır versin. Cennetten bi gece iç geçirici bi gülümseme göndersin sizlere. Onu tanımayanların bile ona saygı duyması onun özel biri olduğunun ispatı sanırım. Mekânın cennet olsun Ali.


Bülent KOÇER
12th Ağustos 2003 01:23:15 PM
Merhaba Ali,
Bu cuma yine o çok sevdiğin Kaçkarlara seninle olmaya geliyoruz. Orada bizimle zirvede olacağından eminiz. Yine layık olduğun zirvelerde birlikte olalım…


Okyar ALAT
15th Ağustos 2003 02:23:54 PM
Yıllar geçse bile 15 ağustos geldiğinde içim acıyacak, üzülüp kahrolacağım sonra güzel günleri düşünüp biraz olsun teselli arayacağım ve bu kısa hayatında seni tanımayanlar için daha çok üzüleceğim…


Ali ÖZVAN
17th Ağustos 2003 05:04:09 PM
Ben KTÜ 2000 Jeoloji mezunuyum. Bu siteyi ilk kez ziyaret ettim. Göstermiş olduğunuz vefa beni çok duygulandırdı. KTÜDAKS ve Ali Kemal kardeşimin ailesine sabırlar diliyorum.


Ersan BAŞAR
18th Ağustos 2003 08:55:27 AM
Evet 2 yıl geldi ve geçti bazen ne kadar hızlı oldu diyorum ama bazen de o kadar yavaş. Sen buralarda bizleri belki görebiliyorsun ama biz seni çok özledik. Bu sene tekrar senin için Kaçkar yaptık zirve de çok güzeldi senin kalbin gibi.
Sağlıcakla Kal ve Bizleri unutma


Demet Uyar
18th Ağustos 2003 11:19:09 PM
Merhaba KTÜDAKS,
Sizden biri olmasam da Trabzon’a ve kulübünüze ara sıra gelişlerimle kendimi KTÜDAKS’ın bir üyesi gibi hissediyorum. Belki beni çoğunuz tanımıyorsunuz, önemli değil; sadece sizlerle aynı duygular içerisinde olduğumu belirtmek istiyorum.
15 Ağustos günü ben de Oce’deydim. Ali’yi hayatımda sadece bir kere gördüm. Belki aramızda uzun uzadıya bir konuşma bile geçmedi-küçük birkaç cümleciğin dışında. Ama mezarının başında ona dua ederken, o hüznü paylaşırken sanki en az sizin kadar tanıyor ve seviyordum onu.
Eminim ki o hepinizden mutlu bir dağcı, sizin gibi arkadaşları ve sevgi dolu bir ailesi olduğu için. Daha nice tırmanışlarda yaşatılması ve unutulmaması dileğiyle.


ADANALI DOST
19th Ağustos 2003 03:21:52 PM
Merhaba değerli kardeşim inşallah iyisinizdir sizin yerinizde olmak isterdim orası kadar güzel bir yer görmedim (KTÜ’nün) kıymetini bil. Yaşamında mutluluk, sağlık ve istediğin gibi olmasını dilerim.
Sevgilerimle.


İsmail Tamer
23rd Ağustos 2003 02:03:15 AM
Sevgili Ali sensiz yine bir yıl daha geçti, yıllar geçiyor ama yokluğun hala daha içimizde devam ediyor…
Her şeyinle inan hatırlanıyorsun, zirvelerde bekle bizi, orada buluşmak üzere şimdilik hoşça kal….


Serda SAĞLAM
03rd Eylül 2003 06:33:57 PM
2 sene oldu ve bu sene seni ziyarete gelemediğim için çok üzgünüm!2 sene belki uzun bir süre ama hala aynı acı dinmeden devam ediyor. Çok özlüyorum seni. Alışmak hala çok zor!


Nergiz ÖZAYTEKİN
05th Eylül 2003 03:56:13 PM
Alim, meleğim benim, sensiz iki sene değil yıllar geçecek belki ama içimdeki acın, yüreğimdeki sevgin, aşkın ve sana olan özlemim hiçbir zaman geçmeyecek… Seni öyle çok seviyorum ki…


Raif KANDEMİR
08th Eylül 2003 09:49:42 PM
Sevgili Ali,
Zaman su gibi akıp gidiyor, sensiz tam iki sene olmuş… Rahat uyu dostum, kalbimizde ve dağların zirvelerindesin.
Seni çok ama çok seviyoruz.


/

 

Ali Kemal Kepenek” için 2 yorum

  1. Zaman geçti acılar geçti sandık ama gözümüzde hep bir damla kaldı….
    Özlemle….

  2. Sevgili Ali,
    Yıllar geçmis be kardeşim…
    Dağların rüzgarları seninle olsun.
    Nurlar içinde yat..

Bir cevap yazın